Oblíbila jsem si v únoru

3. března 2016 v 20:43 |  Zákoutí

v únoru

I přes to, že byl únor delší než obvykle, utekl neuvěřitelným způsobem. A proto přicházím s článkem, který pojednává o věcech, které jsem si oblíbila právě v tomto měsíci. A že toho je! Nechcte se inspirovat a podívejte se, co byste si mohli zamilovat stejně, jako já...

1. Sadím, sadíš, sadíme!

Jde na mě jaro. Stačí mi pár slunečních paprsků, které ráno tančí po žaluziích a můžu se zbláznit. Je pravdou, že teď, když mi za oknem sněží, mě mé jarní nálady krapet přechází, avšak musím se podělit o svou radost. Zasadili jsme si řeřichu, ale to je pouze začátek! Brousím si zuby totiž i na pažitku, petržel a bazalku. Nevím, kde na to v našem studentském pokoji najdu místo, avšak dobrých bylinek se vždycky vejde dost.

Když si zasadíte nějakou tu bylinku, budete si připadat vážně skvěle. Asi jako hrdí rodiče - to byl přesně můj pocit, když nám řeřicha přes noc vyklíčila. Co je ale mnohem lepší? Vaření s čerstvými bylinkami, jednoznačně. Takové špagety s čerstvou bazalkou, to je úplně něco jiného, než když omáčku ochutíte bazalkou sušenou. Je to vyšší level, větší požitek. A proto saďte cokoliv, co vás napadne!
2. Štětce hebké jako králičí ocásky

Pořídila jsem si několik štětců, některé kvalitní, jiné z Ebaye. A všechny předčily veškerá má očekávání.
Těmi lepšími štětci jsou štětce od Petry LovelyHair. Ty jsem si vybrala proto, že je na ně slyšet samá chvála, měly by být kvalitní a za tu cenu - nonekupto! Přišly za pár dní, dobře zabalené, nepoškozené a přesně takové, jaké byly na obrázku. Na první dotek jsem si je zamilovala. Zní to trochu úchylně, uznávám, ale kdo zkusil, tak pochopí. Jsou příjemné, husté, jemné a už teď se nemůžu dočkat toho, až je zase použiju.

Štětce z Ebaye byly spíš takový krok do neznáma a jistým způsobem jsem od tohoto nákupu nic neočekávala. Možná proto mě tak příjemně překvapilo, když přišly absolutně krásné štětce, se kterými se opravdu dobře zachází. Pokud nemáte příliš vysoké požadavky, pak budete spokojeni. Pro takové to "domácí žvýkání" jsou naprosto dokonalé.

Štětce Petra LovelyHair z master sady (M55, M52)


Štětce na oční stíny z Ebaye


Růžový tulipánový štětec na tvářenku, který dorazil rovněž z Ebaye. Králičí ocásek, no ne?


3. Tangle Teezer - zázrak, ve který už věřím

Jedním z mých narozeninových přání bylo dostat hřeben. Byla to tedy spíš nutná potřeba, protože ten starý (budiž mu země lehká) už nápor mých vlasů nevydržel. A tak jsem si vyhlídla Tangle Teezer, ten opěvovaný zázrak na vlasy, se kterým je česání absolutní ráj. Nevěřila jsem tomu, chtěla jsem jenom hřeben. Tento vypadal tak skladně, tvářil se, že se bude dobře převážet (což potřebuju) no a samozřejmě byl hezký. K tomu všemu jsem ještě přihodila možnost, že by vážně mohl dobře česat a dílo bylo dokonáno. A výsledek? Mám krásný hřeben, který je skladný, bez problému ho vždycky vměstnám do batohu a navíc... Navíc jsou všechny ty řeči o něm pravdivé. Opravdu. Krásně vlasy rozčeše, netahá, nevytrhává a rozmotá. Nemůžu si stěžovat!


4. Samolepky do diáře

Opět je tu má závislost na papírnictví. A roztomilých věcech. A papírnictví. Možná, že se to zdá být divné, ale věřte, že jakmile jednou propadnete zdobení diáře, už s tím nepřestanete. V únoru jsem přišla na to, že nálepky v diáři jsou téměř nepostradatelná věc. Nejen že to vypadá hezky, ale leccos si jimi můžete zvýraznit, připomenout nebo kapku rozveselit nápis "Zubař - 9:00 hod.".

Většina mých samolepek je ze skvělého eshopu, který určitě stojí za pozornost - svetpasek.cz. Ódy na tento obchůdek jsem pěla v minulých objevech (zde k přečtení). Najedete tam vše, co absolutně nepotřebujete, ale do čeho se zamilujete natolik, že úspěšně odstartujete svou papírnickou závislost. Se samolepkami se otevírají doposud zavřené dveře fantazie a nových nápadů. Tak je neváhejte otevřít!5. Kafe a cigárko

Mezi kuřáky sice nepatřím, ale Kafe a cigárko si ráda dopřeju v podobě knížky, která obletěla svět Českou republiku. Možná až příliš zviditelněná, možná až příliš opěvovaná, ovšem vůbec ne příliš přeceňovaná. Tato knížka je totiž skvělá. Nenáročné, zábavné čtení, které si rádi otevřete právě třeba u kafíčka nebo čajíčku a nemálokrát se u něj usmějete. Musím se držet, abych denně nepřečetla víc, než dvě povídky (často se však neudržím). Skutečně, chcete-li se dozvědět něco o tom, jak to chodí v divadle, u filmu nebo co vaří v jídelně České televize, pak si tu modrou knížku v neobvyklém formátu určitě pořiďte.
A teď? Teď už mi nezbývá nic jiného, než vám poděkovat za návštěvu a pozvat vás na další oblíbence, kteří se budou konat na konci měsíce března (už bude jaro!).
Děkuji a přijďte zas!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama