Poznejte příběhy mých fotek

3. srpna 2015 v 21:40 |  Záblesky

příběhy mých fotek


Jsou prostě chvíle, kdy zrovna nemám po ruce svůj nikon. Ale i v takových chvílích je někdy potřeba nebo chuť zachytit nějaký okamžik a zvěčnit ho. Na věčnost. Proto čas od času, a to velmi často, fotím i na svůj mobil, který rozhodně není pro focení stvořen, ale sem tam se mu podaří udělat hezký snímek.

A abych nefotila jen tak do šuplíku, což je asi to nejhorší, co bych mohla udělat, podlehla jsem davovému šílenství (za což se poměrně stydím) a založila si účet na jedné profláknuté aplikaci, jejíž jméno nesmíme vyslovit.
A co tím chci říct? Že bych vám ráda představila některé z mých úlovků, které dokumentují můj život, i když se to možná na první pohled nezdá. Každá jednotlivá fotka má v sobě ukrytý příběh, který je vždy jedinečný a neměl by být zapomenut. A to ani takový příběh, který vypráví například o hrnku skvělého borůvkového čaje, jehož pára se dere do chladivého vzduchu zimního rána... Kouzlo je tak nejen v samotné fotce, ale i v tom, co se vám snaží říct. Tak poslouchejte...

,,Té růži, se kterou se tehdy objevil ve dveřích, se ale stejně nic nevyrovná"

Možná se zdá, že mým záměrem bylo vyfotit mlýn v kombinaci s úžasnými květy třešně, jejichž vůně se linula ještě spoustu metrů daleko od nich. Ano, to byl sice můj záměr, ale nebyla to rozhodně příjemná, romantická procházka při západu slunce, jak se na první pohled může zdát. Tajemstvím této fotky je, že za malebnou idylou se skrývá nervy drásající pochod, při kterém jsem v ruce svírala složku s maturitní otázkou - 1. světová válka a pokoušela se převyprávět dění v rozmezí let 1914 až 1918. Ovšem musím přiznat, že tahle otázka mne bavila (na rozdíl od těch ostatních).Zbytky od piva, které nebylo zase tak dobré, jak jsem očekávala. Samotná lahev je ale úžasná. Ještě když se do ní podívají paprsky ranního slunce. Vskutku jablečný zážitek...
Rádoby umělecká kombinace výběru pošty, nálezu džusu a hladu. Tři náhodné po sobě jdoucí události zapříčinily vznik této fotky, která o mně vypovídá ledasco. Uchvacující...
Myslíte si, že tento snímek zachycuje pouho pouhé obžerství? Kdepak, nesuďte fotku podle toho, co je na ní (to zní trochu hloupě...). Ať je to jak chce, tohle je naše skromná oslava nevídaného úspěchu - tedy úspěšného složení výstupního testu z matematiky, mé noční můry. Při náhodné procházce jsme narazili na trhy farmářů. Neodolala jsem!
Tu fotku mám z nějakého důvodu moc ráda. Asi kvůli jídlu...

...aneb jak jsem vměstnala zážitky do věcí. Útržky ze dne, ve který jsem kdysi dávno přišla na svět. Paměti z krásného dne. Ze dne mých narozenin. Té růži, se kterou se tehdy objevil ve dveřích, se ale stejně nic nevyrovná.

A to se podívejme. Nedávná minulost, neboli vysokohorská krajina slovenská. A co že za příběh je ukryt v této fotce? Jsou jich spousty. Záleží na tom, zda chceme znát příběh můj, příběh hor, příběh toho, odkud se vzaly třeba ty kameny, příběh časem ohlodané chaty nebo příběhy, které se odehrávaly v hlavách každého, kdo tohle místo také viděl... Mě tohle místo chytilo za hlavu a řeklo jen: ,,Vnímej..."Proč by měl být tento článek o pocitech, emocích? Třeba proto, že jestli jste četli má slova a alespoň jedním orgánem zrakovým viděli mé fotky, pak jste dozajista něco cítili. Zájem, zvědavost, radost nebo naopak něco negativního. Vše co cítíme (a ty další různé nesmysly) ovlivňuje z velké míry to, co vnímáme našimi smysly.

Poznejte semnou příběhy ukryté za mými fotkami. Uvidíte, jak vás může klamat zrak a šálit mysl...

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Agnes Bluemoon Agnes Bluemoon | Web | 3. srpna 2015 v 22:17 | Reagovat

Super fotky!

2 snapeova snapeova | Web | 6. srpna 2015 v 15:13 | Reagovat

Fotky jsou krásné, sami o sobě něco vyvolávají a ty příběhy tomu dodávají šmrnc.

Zařazuji do výběru na tema-tydne.blog.cz

3 Anděl Anděl | 21. září 2015 v 8:40 | Reagovat

Dobrý nápad spojení fotek s příběhem :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama