Krátké shrnutí názoru nestranné osoby na dění dne 17. listopadu 2014

17. listopadu 2014 v 21:47 |  **- Něco k zamyšlení -**
- Míšo? Vidělas ty obrovské protesty?
Jo. Sleduju to celý den.
- Co se tam stalo?
V podstatě nic. To jenom lidi občas přehání.
- No, stejně si myslím, že vajíčka nestačí. Já bych po něm házel melouny. Nebo kokosy...

Výňatek z rozhovoru s mladším sourozencem,
který to celé vystihl z takové té nevinné,
dětské stránky.Co se dnes dělo na několika místech Prahy vím pouze zprostředkovaně, díky nejmenovanému zpravodajskému zdroji, kterýžto o všem informoval na svých stránkách. Při přípravě jakéhosi materiálu ke zkoušce z dospělosti, týkajícího se dávných prvních států, vniknuvši na východě, jsem sledovala počínání několika tisíc spoluobčanů. A co si o tom všem myslím? To nikoho nezajímá. Proč taky. Avšak něco bych ráda řekla.

Ne. Nesouhlasím s tím, jak nás prezident reprezentuje. Ne. Nesouhlasím s jeho názory. Ne. Opravdu nepotřebuji vidět jeho nepovedenou tvář na titulních stranách novin, ve zprávách, na internetu. Ne. Nelíbí se mi, kam jeho jednání vede.
Ale. Kdo si ho zvolil? My. Tedy, vy, kteří jste mu dali svůj hlas a tím i svolení jednat za nás za všechny tak, jak nyní také činí. Tohle je demokracie. Vybrali jsme si to menší zlo? Možná. Kdoví.
Ale. Vrchnost, tedy vláda, musí vědět, že ji její lid sleduje. Musí vědět o tom, že se nám nelíbí, jak se vyjadřuje naše Hlava sídlící na Hradě a zastupující nás, vyjadřující a interpretující náš názor a postoj. Běžte. Vyrazte do ulic a dejte jim to najevo. Je potřeba, aby to věděli. Polepší se ale? On se nás přeci nebojí. Nebál se ani před pětadvaceti lety...
Co nám zbývá, než čekat? Zamyslí se onen důchodce nad svým jednáním? Možná, že mu to přijde správné. Přetvoří si naši vlast k obrazu svému (podnapilému)? Možná, toho bychom se mohli bát.
To, že někdo tvrdí, že dělá jen to, co děláme my všichni a že reprezentuje opravdový obraz národa, je vskutku názor k zamyšlení. A vy chcete, aby si o nás všichni mysleli, že jsme jako děti Zemanovy? Chcete být v očích ostatních lidí za nakynuté alkoholiky s nevybíravým slovníkem a vejcem na hlavě? Já tedy ne, to vím určitě. A jestli vy ano, pak se ho zastaňte! Přesvědčte zbytek národa o tom, že je to tak správně a zničte všechny ideály a pravdy, kterých se snažil náš stát dosáhnout v průběhu dávné historie. Nebylo toho už dost?
Nadávka byla pouze záminkou k odstartování něčeho, čeho si nejde nevšimnout. Lidé už to přehánějí. K nejvyššímu politickému bodu státu má být vzhlíženo alespoň s minimální úctou. Dnes ale lidé ukázali, že úctu k nynější nejvyšší postavě nemají. A divíte se jim? Nám?
Ostudou nás ale není jen člověk, který nám ještě ukáže, zač je toho flaška (čehokoliv). Před prezidenty, kteří čelili neklidu spolu s tím naším, se dav mohl uklidnit alespoň s těmi vajíčky. Být představiteli ostatních států, odklidila bych se do pozadí a nechala tam slavného Zemana, ať si svou svačinu vyžere sám.
Smutné je taky (a hlavně) to, že dnešek se neměl točit kolem našeho prezidenta. Vy si to, pane Zemane, nezasloužíte. Obzvlášť ne v den, kdy se má vzpomínat na hrdiny, díky nimž zde mohu psát tento článek takto veřejně. Díky nimž žijeme tak dobře, jak se jim tehdy ani nesnilo. To, co pro všechny udělali, nechť není zapomenuto a je symbolem svobody a vlády lidu.
Miloš měl zůstat pro dnešek v koši. Vyřídit si to s ním přece můžeme kdykoliv. Máme demokracii.
Nebo ne?
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Klikni jestli tady jsi :)

Click

Komentáře

1 Máša Máša | 18. listopadu 2014 v 17:59 | Reagovat

Míšo, napsalas to tak, jak to cítím i já - velmi dobře vystihlas vše v závěru.
Taky sourozenec u mě zabodoval s kokosy!
Jen tak dál! bM :-)

2 simojo simojo | Web | 20. listopadu 2014 v 19:15 | Reagovat

Velice výstižný článek, sám jsem tam před třema dny byl na demonstraci. S názory našeho "osvíceného panovníka" rozhodně nesouhlasím. Už před rokem bych volil Karla, ale to si budu muset počkat do plnoletosti. Jinak úžasný článek.

3 Vanessa Say Vanessa Say | E-mail | Web | 23. listopadu 2014 v 12:32 | Reagovat

Snad vidím první článek s kterým souhlasím. Ten den neměl patřit našemu prezidentovi. Nesouhlasím s ním, ale někdy mi přijde, že takové lidi jako on, jsou všude kolem nás. Snad neznám člověka, který by nemluvil sprostě. Až na moji mamku. Tak tedy, co bychom čekali? Zvolili jsme si ho, tak proč jsme nespokojeni? Tu chybu jsme udělali pouze my. Tedy vy (-já nemohla kvůli věku). Ale hrozně moc se teším až skončí na postu prezidenta.
P.S: tento článek si úžasně napsala! A já jen tleskám!

4 Věra Věra | 3. prosince 2014 v 3:03 | Reagovat

Panebože kam jsem to vlezla. Nevím co si představuje to mladé kuře pod pojmem demokracie.Ale hodně lidí určitě ne tohle, co tu probíhá už 25let.Já například demokracii jak je prezentovaná médii neuznávám.Raději bych volila slova kladná morálka,empatie,úcta apod.Doporučovala bych číst i hodnotnější literaturu ,třeba dobrou knihu.Pro naivní Vanessu.Raději se věnuj učení.

5 Věra Věra | 3. prosince 2014 v 3:08 | Reagovat

Jaký spam,já jsem napsala jen svůj názor.Máme přeci tu vaší povedenou demokracii.Stydte se manipulátoři.V hodnocení jsem schválně dala jednu hvězdičku a objevily se tři.

6 Metal Míša Metal Míša | E-mail | 3. prosince 2014 v 17:38 | Reagovat

[5]: Ctěná slečno/paní/kdokoliv,
ráda bych jen řekla, že do spamu váš komentář spadl sám, nevěděla jsem o tom. Nyní je vše již napraveno.
Pod pojmem demokracie si každý může představit co chce, avšak netvrdím, že to, jak je to stanoveno v tomto státě, je dobře nebo podle představ všech zde žijících. Ale o demokracii tento článek až tolik není. Je o někom, kdo by se měl na jeho postu chovat zcela jinak...
Nevím také, co je podle vás dobrá kniha, ale pro mne by byla dobrá jistě nějaká jiná. To je na každém... A ta poznámka o učení, takové řeči opravdu nemám ráda.
A jestli byl váš celý (nebo jen část) komentář pro Vanessu, pak zde je i má reakce, tu si neodpustím.

P.S.: To, že se u hodnocení objevily 3 hvězdičky, je způsobeno průměrem, který je počítán ze všech hodnocení, která už tam byla. Takže pokud tam bylo 5 hvězd a vy jste dala 1, pak je jasné, že celkově to dá 3. Jen zdůvodnění nastalé situace.

S pozdravem,
autor článku

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama