Listopad 2014

Krátké shrnutí názoru nestranné osoby na dění dne 17. listopadu 2014

17. listopadu 2014 v 21:47 **- Něco k zamyšlení -**
- Míšo? Vidělas ty obrovské protesty?
Jo. Sleduju to celý den.
- Co se tam stalo?
V podstatě nic. To jenom lidi občas přehání.
- No, stejně si myslím, že vajíčka nestačí. Já bych po něm házel melouny. Nebo kokosy...

Výňatek z rozhovoru s mladším sourozencem,
který to celé vystihl z takové té nevinné,
dětské stránky.Co se dnes dělo na několika místech Prahy vím pouze zprostředkovaně, díky nejmenovanému zpravodajskému zdroji, kterýžto o všem informoval na svých stránkách. Při přípravě jakéhosi materiálu ke zkoušce z dospělosti, týkajícího se dávných prvních států, vniknuvši na východě, jsem sledovala počínání několika tisíc spoluobčanů. A co si o tom všem myslím? To nikoho nezajímá. Proč taky. Avšak něco bych ráda řekla.

Ne. Nesouhlasím s tím, jak nás prezident reprezentuje. Ne. Nesouhlasím s jeho názory. Ne. Opravdu nepotřebuji vidět jeho nepovedenou tvář na titulních stranách novin, ve zprávách, na internetu. Ne. Nelíbí se mi, kam jeho jednání vede.
Ale. Kdo si ho zvolil? My. Tedy, vy, kteří jste mu dali svůj hlas a tím i svolení jednat za nás za všechny tak, jak nyní také činí. Tohle je demokracie. Vybrali jsme si to menší zlo? Možná. Kdoví.
Ale. Vrchnost, tedy vláda, musí vědět, že ji její lid sleduje. Musí vědět o tom, že se nám nelíbí, jak se vyjadřuje naše Hlava sídlící na Hradě a zastupující nás, vyjadřující a interpretující náš názor a postoj. Běžte. Vyrazte do ulic a dejte jim to najevo. Je potřeba, aby to věděli. Polepší se ale? On se nás přeci nebojí. Nebál se ani před pětadvaceti lety...
Co nám zbývá, než čekat? Zamyslí se onen důchodce nad svým jednáním? Možná, že mu to přijde správné. Přetvoří si naši vlast k obrazu svému (podnapilému)? Možná, toho bychom se mohli bát.
To, že někdo tvrdí, že dělá jen to, co děláme my všichni a že reprezentuje opravdový obraz národa, je vskutku názor k zamyšlení. A vy chcete, aby si o nás všichni mysleli, že jsme jako děti Zemanovy? Chcete být v očích ostatních lidí za nakynuté alkoholiky s nevybíravým slovníkem a vejcem na hlavě? Já tedy ne, to vím určitě. A jestli vy ano, pak se ho zastaňte! Přesvědčte zbytek národa o tom, že je to tak správně a zničte všechny ideály a pravdy, kterých se snažil náš stát dosáhnout v průběhu dávné historie. Nebylo toho už dost?
Nadávka byla pouze záminkou k odstartování něčeho, čeho si nejde nevšimnout. Lidé už to přehánějí. K nejvyššímu politickému bodu státu má být vzhlíženo alespoň s minimální úctou. Dnes ale lidé ukázali, že úctu k nynější nejvyšší postavě nemají. A divíte se jim? Nám?
Ostudou nás ale není jen člověk, který nám ještě ukáže, zač je toho flaška (čehokoliv). Před prezidenty, kteří čelili neklidu spolu s tím naším, se dav mohl uklidnit alespoň s těmi vajíčky. Být představiteli ostatních států, odklidila bych se do pozadí a nechala tam slavného Zemana, ať si svou svačinu vyžere sám.
Smutné je taky (a hlavně) to, že dnešek se neměl točit kolem našeho prezidenta. Vy si to, pane Zemane, nezasloužíte. Obzvlášť ne v den, kdy se má vzpomínat na hrdiny, díky nimž zde mohu psát tento článek takto veřejně. Díky nimž žijeme tak dobře, jak se jim tehdy ani nesnilo. To, co pro všechny udělali, nechť není zapomenuto a je symbolem svobody a vlády lidu.
Miloš měl zůstat pro dnešek v koši. Vyřídit si to s ním přece můžeme kdykoliv. Máme demokracii.
Nebo ne?