Září 2014

Zpět do školy: Originální sešity (DIY)

21. září 2014 v 18:32 Zákoutí
V zápalu boje s originalitou jsem vymyslela několik užitečných věcí, které by se určitě mohly hodit spoustě z vás. Ne, maturita mě opravdu ještě nestresuje (lžu) a tak nemám nic lepšího na práci, než vymýšlet podivuhodné (ne)zbytnosti... Nechte se inspirovat a nahlédněte do mé skromné dílny. Popravdě řečeno, je poněkud nemetalová, to uznávám, avšak mám v plánu další kutilství, tentokrát na téma mých srdcových kapel. Ovšem jestli se to povede, to je otázka.
Každopádně budu ráda, když se vám mé skromné výtvory budou líbit a ještě líp - když vám k něčemu budou...
VÍCE V CELÉM ČLÁNKU

Máme se bát války? Aneb konflikt na Ukrajině.

21. září 2014 v 14:38 Zákoutí

"Lidstvo musí války ukončit, jinak války ukončí lidstvo."
- J.F.K.


Výrok slavného amerického prezidenta by se dal brát jako varovné heslo pro nynější konflikt, kterým se prodírá Ukrajina s Ruskem a celý svět k tomu přihlíží, ba dokonce do toho strká své dlouhé prsty, například až z Ameriky. Je to správně? Proč zbytečně píchat do vosího hnízda? Není snad bezpečnější nechat ony dvě země, aby si své neshody vyřešily samy? Vzdáleně může tato situace připomínat počátek čehosi, čemu svět čelil už kdysi dávno (i když rok 1962 zas tak dávno nebyl). A hle, zas je v té situaci zmínka o jaderných zbraních, Rusku a oné přeslavné Americe. Zeptejte se sami sebe - může tohle všechno vyústit ve válku s nedozírnými následky? Jsem toho názoru, že ano.
Dobrá, možná to tak dopadnout nemusí, budeme- li uvažovat o tom, že jsme lidé (jakoby to něco znamenalo), žijeme ve 21. století a že naše IQ by mělo dosahovat alespoň takové hodnoty, abychom pochopili, že tudy cesta prostě nevede, nechceme-li se o pár let později prodírat radioaktivními zbytky čehosi, čemu jsme kdysi říkali svět… Ale kdo ví? Nikdo dnes nezaručí, že se Rusku nezachce obnovit svou tehdejší velmoc a nezačne požírat své poddané, jako obrovská, červená bestie. Pak by tedy, nejspíše pro jistotu, bylo lepší, aby zasáhly i ostatní země a pomohly tak oné ublížené Ukrajině zpět na nohy, Rusko usadily zpátky na zadek a Evropská unie by zas mohla dokázat, že svou cenu míru od Nobela drží právem. Co je však správné… Riskovat růst v mezinárodní konflikt, který by mohl pokračovat válkou, klidně i jadernou, nebo tiše sledovat z povzdálí, co se událo v posledních dnech, kolik lidí zemřelo, kolik emigrovalo a jaké území Rusko obsadilo? Ani jedna z možností nezní jako správné řešení. Snad jedinou možnou variantou je, aby Ukrajina podala obětního beránka Rusku, které za tento milodar dá pokoj. Alespoň na chvíli…

Tento článek byl psán za účelem odevzdání ve vzdělávacím ústavu, jež navštěvuji. Snad byl tedy napsán pochopitelnější formou, než mé obvyklé články. Mohu-li poprosit o komentář s jakýmkoliv názorem, budu vám vděčná.
Děkuji,
Amen.


!!!!!!!!!!!!!!!!! NEKOPÍROVAT, NEOPISOVAT, NEPŘEBÍRAT, NEPŘIVLASTŇOVAT SI! TATO PRÁCE BUDE ODEVZDÁNA
A ODESLÁNA POD MÝM JMÉNEM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
(upozorňuji na to vzhledem k projektu: Studenti čtou a píší noviny, kterého se účastním)
Děkuji