Říjen 2010

Co že to?? Halloween?

30. října 2010 v 11:22 | Míša |  Zákoutí
Zas další článek týdne :) :

 Máme-li se bavit o Halloweenu, tak jedině o tom, co mají v anglicky mluvících zemích. A proč? Protože Halloween je svátek, slavící se hlavně tam. Řeknete si: No jasně, my ho slavíme taky! Ale nepřipadá vám to trochu divné? U nás se slaví dušičky. Tam se slaví právě Halloween. Děti se převlečou do kostýmů strašidel, vezmou košíčky a vyráží na cestu plnou dýní, strašidel a sladkostí. Ale i kdyby jsme to slavili u nás, tak to nemá takovou tu správnou atmosféru jako tam někde v dáli.. :D A teď k tomu Halloweenu..
 Když se řekne Halloween, tak se mi vybaví dýně, duchové, čarodějnice.. Ale k tomuto svátku nějak blízko nemám. Radši si zajdu na naše dušičky na hřbitov, zapálit svíčku a sednout si k čaji, zatímco se budu dívat z okna jak padá listí.. Ale někteří lidé už týden předem chystají dýně a kostýmy a další různé ozdoby jen proto, že brzo přijde Halloween.. Chcete si i vy ozdobit nějakou tu dýni? Tak tady je pár tipů :) :
 Letos frčí dýně s opravdu strašidelným kukučem. Čím víc, tím líp..
 Ozdoby do oken? No problem! stačí jen pár šikovně usušených křížal..
 V obchodech se dají koupit svícny ve tvaru dýní. Večer škrtni sirkou a ozdoba je na světě..
 Nevíte co se spadaným listím? Skuste je svázat stopkami dohromady a vyvěsit třeba u dveří..
Napadá vás ještě něco? Napište do komentářů! :)


Článek týdne - Hřbitov

13. října 2010 v 17:22 | Míša |  Zákoutí
Zase jeden článek týdne.. :))

Když uslyšíme slovo hřbitov... Co se nám vybaví? Temno, tajemno, strach, kříže, duchové, emo...
Nevím co si pod tímto pojmem představujete vy, nebo co si o tom myslíte, ale já si myslí, že i hřbitov má v sobě nějaké to kouzlo... Vždycky když tam přijdu, tak to na mě začně šíleně působit.. Ta atmosféra, ten kousek magie, co tohle místo velmi dobře skrývá, to ticho.. Jen ty plápolající plamínky svíček v různých svícnech... Šumění větru mezi místy odpočinku těch, kteří už tady boužel mezi námi nemohou být... Tohle tajemné místo,které když tam příjdu a ty kovové ozdobné vrata umístěné mezi polorozpadlými šedými zítkami jen z lehka zavržou, jako by říkaly něco, čemu nikdo z nás živých nemůže rozumět, vypadá, že je dobré jen pro to, aby na lidi působilo depresivně, a možná i děsivě.. Zavrzání vrat k místu věčného odpočinku, se zdá být tak hrůzunahánějící, že i těm nejsebevědomějším lidem přejede mráz po zádech po každé, když tento zvuk uslyší.. Připomíná jim totiž něco, co si nechtějí přiznat.. To, že v životě máme jen jednu jistotu.. smrt.. Hřbitov je také častým námětem pro natáčení hororů. Možná že i proto, co jsem psala o pár řádků výš, nebo i proto, že je to místo divů... Říkáte si: To není pravda.. žádný mráz po zádech, žádné napětí, žádný strach??
Tak poslouchejte:
Představte si, že jdete večer rožnout svíčku na hrob někomu, pro koho by jste byli schopni udělat cokoli.... Otevíráte onu bránu, co vás dělí od místa reality a místa, kde je možné vše.. Krátké, avšak dechberoucí zavrzání vás doprovodí do místa věčného klidu.. Jdete, a pod nohama vám šustí listí, které by se dalo nahradit vzpomínkami těch, kteří sem přišli za stejným účelem jako vy.. Jen jedna svíčka... Kříže, květiny, svíčky a vůně roztaveného vosku vás provází tak krátkou, ale i tak tajemnou cestou.. Konečně jste tam.. Škrtnutí sirky, jiskra a plamen... Berete do ruky svíčku a zatímco ji zapalujete, se vám do zad opírá vánek.. Jako by vám za to někdo děkoval.. Setmělo se, a vy vzpomínáte, zatímco plamínek svíčky plápolá a snaží se odolat větru, který je čímdál víc vlezlejší a hladnější... Kolem vás za tu dobu prošla jen hrstka lidí.. Magie místa, které hrdě nese název hřbitov, je absolutně nepopsatelná.. Vracíte se zpět.. Kostelní hodiny odbíjí několik hodin, ale vám je to jedno.. Prodíráte se listím, nebo vzpomínkami, k východu.. Jste zase tam.. Lehké, tajemné zavrzání oněch dveří.. Realita je zase tady a vy jdete setmělou ulicí zase domů... Tak co? Pořád nevěříte, že hřbitov má v sobě nějakou tu magii? Ne? Tak až půjdete třeba na dušičky, vzpomeňte si na to.. co jste tady ted četli.. Magie společně s mrazem se dostaví bez ohledu na to, jestli chcete, nebo ne... :)

     

Článek týdne - Podzim

7. října 2010 v 16:24 | Míša |  Zákoutí
A zase další článek týdne. Tentokrát Podzim. :)

Podzim bereme jako jedno ze čtyř ročních období... Ale pro přírodu jsou to, jestli se to tak dá říct, další starosti. Listí se zbarví ve velké škále různých barev. Od žluté, po třeba i tmavě vínovou. Ochladí se, a počasí se celkově zhorší. Ale najdou se i slunečné dny, kdy slunce prosvítá skoro spadlým listím a odráží se v potoku, který už ani náhodou není tak teplý, jako před několika měsíci. Podzim někteří lidé milují, ať už proto, že mají třeba narozeniny či svátek, ale někomu toto období příjde až skoro odporné. Někdo podzim bere jako období depresí. Zvláště ženy mívají deprese častěji než muži, a proto se s verzí, že podzim je hrozný, setkáváme spíše u nich. Ale začíná i nový školní rok, to znamená že i nové možnosti, záliby, kamarádi, lásky...atd. Když se řekne podzim, co se vám vybaví? Draci, barvy, listí, stromy, nebo spíše pochmurné, šedivé období, kdy se musí hrabat listí? To už nechám na Vás.. Pravdou ale je, že podzim hraje všemi barvami, ať už se nám to líbí nebo ne. Samozdřejmě že má i svoje stinné stránky, ale kdo je nemá, že? :))

  Jestli necháte komentář, like, nebo ohodnocení hvězdičkou, budu moc ráda. Díky M. :)
Můj blog - odkazy

2. října 2010 v 18:44 | Míša |  Zákoutí
Ahoj lidi, napadla mě taková věcička... Dám se odkazy z mojeho blogu a vy si už jen vyberete... :D :)


1. Něco na rozjezd :)

2. Problémy?

http://missa007.blog.cz/1006/pomoc - Potřebuješ pomoct, poradit, nebo se seznámit?

http://missa007.blog.cz/1009/problemy-s-laskou - Ajaj.. ♥ nějaké užitečné rady..

http://missa007.blog.cz/1001/kam-na-rande - Místo, kam bys určitě rád/a zašla


3. Sranda? No problem! :)http://missa007.blog.cz/1006/bleskovka-1 - jen jedna, ale co už :)


4. Třešnička na dortu ;)

http://missa007.blog.cz/rubrika/pribeh-jak-ziskat-kluka - román na pokračování, určitě si přečti! (originál!!!!!)


http://missa007.blog.cz/rubrika/obrazky - prostě vvvvvobrázky ;D


PS.: Dejte lájk ( like ) a přihoďte komentář!! díky moc! :)))

Tak ahoj, čééést! :D

Kapitola 9. - Školní fanklub a menší atomová katastrofa

2. října 2010 v 11:22 | Míša |  Příběh - Jak získat kluka?
V minulém díle jste se mohli dozvědět, jak může být učitel nepříjemný. A obzvláště pan Say, který se na své skoro rozbité židli pohupuje, zatímco žák čte jeho úkol... Jess ani Kate v té hodině nebyly. No, vlastně byly, ale duchem se už viděly doma. Proto propásly další šanci, jak se něco dozvědět o Liss.....

,,Crrrrrrrrrrrrr!" konečně zazvonil zvonek na přestávku. ,, Vaše práce mi dejte na stůl. Nashledanou."dodal pan Say jeho posměšným hlasem a neodpustil si ani ten trapný úšklebek, který Jess tak nesnášela. A ještě k tomu zrovna dnes neměla náladu na nějaké pitomosti.
,, Poslouchalas ho v hodině?" byla první Katyna otázka, kterou na Jess vyvalila hned po tom, co vypadly z té odporné třídy ájiny. ,, Co? Ehm.. Ne, neposlouchala. Nejsem zvědavá na Saye, natoš na toho grázla Collina.." bezmyšlenkovitě odpověděla Jess a šla setmělou školní chodbou...
,, Hele, Jess, nemůžeš být nadosmrti na všechny namíchlá. Vykašli se na toho deb..." slovo radši nedořekla, protože se blížil ten, komu mělo být slovo určeno. Proti nim šel Collin. A, jak je nám známo, nešel sám. Potrhlý smích holek, které se za ním xischtily, se nedal vydržet... ,, Nečum ty pako§ co si o sobě do pr*ele myslíš?" vybouchla najednou Jessica. Collin se v tu chvíli zatvářil jako otazník, pak se mu po obličeji mihl letmý úsměv - asi si myslel, že Jess vtipkuje - a nakonec nahodil xicht neviňátka, jako by nevěděl o co go... Kate rychlostí blesku vzala Jess za rukáv a táhla ji k nejbližším hajzl... ehm.. záchodům. Collin společně se svými obdivovatelkami nechápal. Pak se radši co nejrycleji zpakoval, falešným úsměvem pozdravil skupinu svých fanynek ( opravdu chyběly už jen tryčka s nápisem: I ♥ COLLIN. ) a radši šel do třídy. Doufal, že Jessicu ještě dnes uvidí a zeptá se jí, co jí je. Čekal... ,, Crrrrrrrrrrr!" opět zazvonil zvonek, tentokrát na hodinu, ale Jess ani Kate nikde.
,, Jess co to mělo znamenat?" spovídala ji Kate. ,, Kate, to se prostě nedalo.. Ty slepice a Collin. Nešlo to vydžet." přiznala se Jess. Kate, aby ji rozveselila řekla: ,, Vypadala jsi jak atomovka."
,, Díky" zasmála se trochu Jess... ,, Nechceš jít domů? Řeknem učitelce, že je ti zle" plánovala Kate. Ale Jess se ani za nic nechtěla vrátit do třídy. Proto tam Kate zašla sama a ještě přihodila menší herecký výkon. Bylo jasné, že Jess už se dnes ve škole neukáže....
   Díky Kate se dostala domů, aby se mohla uklidnit... ,, Mamíí? Mamkoo" zavolala Jess.
,, No? Potřebuješ něco?" ptala se Jessina mamka. Ale Jess chtěla jen čaj a taky chtěla vědět, kdy mamka odejde. Nakonec měla všecko co potřebovala, a tak mamka mohla odejít zase do práce. Jess začala přemýšlet o tom, jak to všecko do sebe zapadá... Nakonec z toho usnula... 
Nevěděla co se stane... Netušila nic z toho, co bude.........

Pokračování příště.... :)